شکم بند تنفسی با کش دبل کد:v203

شکم بند تنفسی:

ستون فقرات دارای سه بخش اصلی گردنی , قفسه سینه و کمر است . هفت مهر گردنی (C7 - C1 ) , دوازده قفسه سینه ( T1 - T12 ) و پنج کمر (L1 - L5 ) وجود دارد علاوه بر این دو مهره پیوسته به نام استخوان خاجی و استخوان دنبالچه وجود دارد . 
دوازده مهره قفسه سینه و پنج مهره کمر ستون فقرات توراکولومبار را تشکیل می دهند . 
ستون فقرات گردنی از سر پشتیبانی میکند و اجازه خم شدن و کشش قدامی , خلفی و جانبی به علاوه چرخش سر و گردن را می دهد .C2 محور نامیده می شود , محوری که با C1 تشکیل می شود به نام اطلس که در اطراف آن سر بر روی ستون فقرات گردنی می چرخد 


ستون فقرات توراکولومبار (T1 - L5) دارای دو انحنای طبیعی لودوتیک در ناحیه کمر و کیفوز در ناحیه قفسه سینه     است . عملکرد های اصلی ستون فقرات حفظ حالت ایستاده , ایجاد ثباتو تحرک , انتقال بار , جذب ضربه و محافظت از نخاع است .

ویژگی ها :

  • بسته شدن با چسب استفاده را آسان می کند . 
  • قابلیت تنظیم خطوط بین کمر و باسن را فراهم می کند . 
  • ساخته شده از مواد کششی سبک , قابل تنفس . 
  • یک بند اضافی پشتیبانی و ثبات بیشتری را ایجاد می کند . 
  • موارد استفاده :
  • کمر درد خفیف
  • بعد از جراحی شکم 
  • بعد از زایمان 
  • بعد از عمل های لیپوساکشن و ابدومینو

خیلی از افراد پس از زایمان و برخی دیگر پس از زایمان از شکم بند استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است برخی از افراد که از چاقی شکم و پهلو رنج می‌برند هم از این محصولات استفاده می‌کنند. انواع شکم بند و دیگر محصولات ارتوپدی را می توانید در داروخانه آنلاین مثبت سبز پیدا کنید. شکم بند بارداری برای حمایت از کمر و شکم در دوران بارداری طراحی شده است. درگذشته شکم بندهای مختلفی ساخته شده بود که برای درست کردن فرم شکم بعد از بارداری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفت اما چون بیشتر افراد به دنبال لاغری بودند این شکم بندها ساخته و به بازار با قیمت پایین عرضه شدند. شکم بندها هیچ ضرری برای بدن ندارند بیشتر این شکم بندها ساده بوده اما بعضی از آنها به کمک حرارت چربی‌های بدن حرکت داده و می‌سوزانند.
با انقباض ایجاد شده توسط این شکم بند در ناحیه ی مذکور ، بهبود جای جراحی با سرعت بیشتری انجام می شود . همچنین کاهش درد موضعی از فواید بستن شکم بند طبی می باشد . توجه داشته باشید که بهتر است این نوع شکم بند را با مشورت پزشک خود خریداری کنید . در غیر این صورت برای آگاهی از شکم بند مورد نیاز خود و انواع فواید بستن شکم بند های طبی گوناگون با مشاورین آبی سلامت تماس حاصل نمایید . کارشناسان ما با سابقه ی طولانی خود در اسرع وقت شماوره ی لازم را در این مورد به شما خواهند داد .
در قدیم شکم مادر را پس از زایمان با پارچه می بستند . امروزه شکم بند های مخصوصی برای این کار طراحی شده که از افتادگی شکم جلوگیری میکند . این شکم بند ها از رشد چربی ها جلوگیری نموده و باعث صاف ماندن ستون فقرات می شود . ورم رحم یک امر طبیعی پس از زایمان است که با استفاده از این شکم بند ها کاهش میابد .
همچنین پوشش ناحیه ی بخیه بعد از انجام سزارین و تسریع رود بهبود از دیگر فواید بستن شکم بند پس از زایمان است . بهتر است استفاده از این شکم بند ، حداقل یک روز پس از زایمان شروع شود ، اما برای اطمینان بیشتر با پزشک خود مشورت کنید با مصرف این نوع شکم بند طی دو ماه کمک بسیاری به بازگشت بدن به حالت قبل از زایمان خواهد شد 
 

760 رتبه بندی این مطلب:
4.5

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان پدیدار، پلاک 30 واحد 11

info{at}vernatn.com