بالش پروانه

با استفاده از بالشت طبی پروانه افرادی که سابقه مشکلات مهره های گردن و یا ستون فقرات دارند می توانند خواب راحت تری داشته باشند. بالشت پروانه ای از فوم هوشمند مموری فوم ساخته شده است و حالت پروانه ای دارد یعنی در مرکز آن جایی برای گردن ایجاد شده است. بالشت های آنتی آمبولی برای جلوگیری از دردهای ناشی از آسیب های مهره گردن ساخته شدند و می توانند در رفع درد های عضلانی و عصبی ناشی از آسیب مهره های گردن ایجاد شود. استفاده از بالشت مموری فوم مدل پروانه ای باعث گردش بهتر خون در گردن و شانه ها و تثبیت وضعیت گردن  می شود. این بالشت بیشتر مناسب افرادی است که از آسیب های شدید گردنی رنج می برند و دردهای عضلانی شبانه به آن ها اجازه استراحت و خواب راحت نمی دهد.
 

بالشت پروانه ای

 

تاریخچه استفاده از فوم هوشمند

بالش های طبی هوشمند از فوم های هوشمند یا همان مموری فوم ها ساخته می شوند. اولین بار فوم های هوشمند در سال 1970 میلادی از این نوع فوم استفاده شد. این نوع فوم برای جلوگیری از عوارض ناشی از شتاب ثقل هنگام پرتاب فضا پیماها روب بدن فضانوردان قرار می گرفت. سال 1990 فوم هومشند به عنوان یک محصول طبی وارد بازار شد. امروزه استفاده از این محصول مفید و طبی برای همه افراد یک ضرورت به حساب می آید. در حال حاضر از این فوم محصولات متنوعی در سراسر جهان ساخته می شود و شایعترین استفاده آن در صنعت تشک و بالشت سازی است. بالشت ها و تشک های ساخته شده از مموری فوم می تواند شکل ارگونومی بدن را حفظ کند و از تغییر شکل بدن و ستون فقرات براساس استفاده از بالشت و تشک نامناسب جلوگیری می کند. این محصولات جدید باعث کاهش فشار بر ستون فقرات و مهره های گردن می گردد و حالت طبیعی بدن را در خواب نیز حفظ می کند.

بالشت پروانه ای

بالشت های مدل پروانه ای دارای طراحی خاصی است و در دارای انحنایی در محل قرار گرفتن گردن است. این بالشت با این طراحی خاص تولید می شود تا مهره های گردن را از آسیب جدی حفظ کند. معمولا این بالشت ها به افرادی توصیه می شود که دارای آرتروز و یا دیسک گردن باشند و در زمان خواب گردن آن ها دچار دردهای شدیدی می گردد. افرادی که دچار دیسک گردن هستند نیاز دارند که فشار کمتری به ناحیه گردن آن ها وارد شود که بالشت های مدل پروانه ای به خوبی می تواند این نیاز را برطرف سازد. بالشت های مدل پروانه ای به هر شکلی که بخوابید از سر و گردنتان محافظت می کند. مهره های گردن آسیب دیده در این بالشت در محل قوس بالشت قرار می گیرند. با اینکه در این بالشت مهره های گردن روی بالشت قرار ندارند اما گودی گردن کاملا پر می شود و فشاری بر مهره ها وارد نمی شود.

دیسک گردن چیست؟

یکی از شدیدترین و حادترین مشکلات گردن دیسک گردن می باشد. در بیماری دیسک گردن ماده غضروفی میان مهره گردن به سمت جلو می آید و باعث فشار آوردن به عصب های گردنی و ایجاد یک واکنش شدید التهابی می شود. اغلب علایم این بیماری بی حسی و گز گز در دست ها می باشد و همچنین گرفتگی عضلات گردن و کتف و شانه مخصوصا بعد از بیدار شدن از خواب می باشد. درمان این بیماری بسیار سخت و زمان بر است و اغلب نیاز به همکاری خود بیمار را دارد. این بیماری می تواند با قرار گرفتن وضعیت گردن و سر در وضعیت مناسب و تقویت ماهیچه های گردن، شانه و کمر بهبود یابد. استفاده از بالشت و تشک مناسب به هنگام خواب کمک می کند فشار کمتری به ستون فقرات و مهره گردنی وارد شود  و این می تواند یک راه حل مناسب برای کنترل علایم این بیماری باشد.
 

دیسک گردن

 

ویژگی های ظاهری بالش پروانه ای ورنا

بالشت های پروانه ای ورنا یکی دیگر از مدل های بالشت های پروانه ای مموری فوم است. مموری فوم یک مدل فوم با خاصیت ویسکو الاسیته است. ویسکو الاسیته به معنای دارای انعطاف پذیری است. این بالشت ها به دلیل قابلیت انعطاف پذیری می توانند در زمان خواب به شکل گردن و سر دربیایند. مدل پروانه ای علاوه بر اینکه به دلیل استفاده از مموری فوم قابلیت انعطاف پذیری دارد همچنین در وسط آن یک انحنا دارد تا گودی گردن را به طور کامل پر کند. بالشت های مدل پروانه ای ورنا دارای روکش ضد حساسیت با قابلیت شست وشو هستند. این بالشت ها در ابعاد 15×40×60  سانتی‌متر و از جنس پنبه تولید می گردند. ویژگی های مهم این بالشت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    قرار گرفتن مجرای تنفسی در یک وضعیت مناسب باعث سهولت در تنفس و مانع از خروپف می شود.
•    باعث قرار گرفتن بدن در یک وضع مناسب و منع غلت زدن زیاد می گردد.
•    تسهیل در جریان خون در اطراف مهره های گردن و سراسر بدن می گردد این موضوع می تواند به  بهبودی آسیب های مهره های گردن نیز کمک کند.
•    این بالشت ها باعث کاهش گرفتگی و اسپاسم عضلات می گردند. افرادی که دچار مشکل دیسک گردن باشند بیشتر در معرض اسپاسم عضلات گردن هستند.
•    این بالشت ها همچنین می توانند برای افرادی که مشکلی ندارند از مبتلا شدن به آسیب های مهره گردن و ستون فقرات جلوگیری کند.
•    باعث کاهش دردهای ستون فقرات و مهره گردنی می گردد.

چرا به این بالشت ها مدل پروانه ای گفته می شود؟

این بالشت ها به دلیل انحنای که در آن ها موجود است به مدل پروانه ای معروف هستند. بالشت های مدل پروانه ای در محل تماس گردن دارای طراحی خاصی هستند که این انحنا به گردن کمک می کند تا در زمان خواب قسمتی از مهره گردن در تماس با بالشت قرار نگیرند تا هیچگونه فشاری به آن وارد نشود. این موضوع در افرادی که مشکلات شدید گردنی دارند بسیار کمک کننده است چرا که باعث افزایش میزان گردش خون در آن قسمت از بدن می گردد.  این افراد به دلیل داشتن مشکلات گردنی ممکن است شب ها غلت زیادی بزنند و خواب راحتی نداشته باشند. قرار نداشتن سر در وضعیت نامناسب باعث می شود که فرد در خواب برای رفع درد ناشی از فشار بالشت شروع به غلتیدن کند. در بالشت های پروانه ای وضعیت گردن نسبت به کل ستون فقرات تثبیت می شود و فرد می تواند از خواب راحتی بهره مند شود.
 

جمع بندی
بالشت های پروانه ای ورنا یکی از مدل های بالشت های مموری فوم هستند. در ساخت این نوع بالشت ها از فوم هوشمند استفاده شده است. این بالشت ها با توجه به وزن و گرمای بدن در شب نرم تر می شوند و شکل سر و گردن را به خود می گیرند. بالشت های مدل پروانه ای از نظر ظاهری دارای انحنا هستند. که این مسئله به کاهش فشار بر گردن در زمان خواب کمک می کند. افراد یکه دچار مشکلات حاد گردنی مانند دیسک گردن هستند می توانند با استفاده از این بالشت عوارض و علائم بیماری خود را به حداقل برسانند. شرکت ورنا نیز این بالشت ها را با استفاده از مرغوبترین جنس پنبه و مموری فوم تولید می کند. شرکت ورنا این بالشت ها را با استفاده از ابعاد استاندارد و مناسب برای گردن و ستون فقرات طراحی کرده و توانسته است که مجوز تولید آن را از اداراه کل تجهیزات پزشکی بگیرد.

 

2360 رتبه بندی این مطلب:
5/0
 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان پدیدار، پلاک 30 واحد 11

info{at}vernatn.com