بالش بارداری

بالش بارداری از جمله وسایل طبی جدیدی است که برای کمک به مادران باردار طراحی شده تا این دوران سخت را آسوده تر به سر ببرند و به راحتی فارغ شوند. از آنجایی که دوران بارداری مادران، با تغییر شکل بدن و افزایش وزن و بی خوابی همراه است. این افزایش وزن، باعث فشار به ستون فقرات، لگن و کمر مادران می گردد. پس وجود این بالش ها می تواند کمک بزرگی به خواب و استراحت مادران کند.

Image

بالش بارداری چیست؟

بالش بارداری وسیله ای نرم و راحت است جهت بهبود خواب، برای مادران باردار، که در این دوران با مشکل کم خوابی مواجه هستند طراحی شده است. بالش های بارداری با دربرگرفتن گردن، کمر، شکم و زانوها در هنگام خواب از درد ناشی از اضافه وزن و تورم دوران بارداری تا حدودی می کاهد و گودی کمر و برآمدگی شکم ناشی از بارداری را با طراحی های خاصی که دارد پوشش می دهد. و سبب اصلاح فرم بدن در این دوران می گردد. این بالش نه تنها برای مادران در دوران بارداری مناسب است بلکه مادران می توانند از آن در دوران شیردهی جهت استایل درست و مناسب شیردهی به نوزادانشان نیز استفاده کنند که در هنگام شیردهی با استایل نادرست سبب خفگی نوزاد نشوند.
همچنین می توان برای جلوگیری از غلت خوردن و تکان خوردن نوزادان در هنگام خواب از این بالش استفاده کرد.  که خواب راحتی را برای نوزاد به همراه دارد و کسانی که از درد کمر و ستون فقرات و عوارض ناشی از آن رنج می برند با استفاده از این بالش تا حدودی از درد ناشی از این قسمت های بدن کاسته شود. و استفاده مکرر از این محصول نیز سبب اصلاح فرم استایل و بدن می شود.

Image

بهترین بالش بارداری

بهترین بالش بارداری، بالشی است که سبک و راحت و انعطاف پذیر باشد و از آن جایی که در دوران بارداری مادران نسبت به حس بویایی حساس تر می شوند بالش های بارداری با برخورداری از تکنولوژی نانو ضد بو و ضد حساسیت است و دارای روکش قابل تعویض برای شست و شو و همچنین در هنگام فشرده شدن بر اثر فشار ناشی از وزن، بدون صدای خش خش می باشد و پس از مدتی تغییر فرم نمی دهد. و در عین سبک بودن از جنس مقاومی ساخته شده که پس از مدتی پاره نشود. بهترین شکل این بالش ها، شکل یو آن می باشد که  تمامی قسمت های بدن را دربرمی گیرد. و برای مادران بارداری که در ماه های آخر بارداریشان نمی توانند طاق باز بخوابند زیرا امکان خفگی جنین وجود دارد و برای پهلو خوابیدن نیاز به گذاشتن چندین بالش در کنار خود دارند بهترین گزینه تهیه بالش های بارداری یو شکل می باشند. که هم سبک و هم انعطاف پذیر است. و با قرار گرفتن وزن بدن روی آن الیاف این بالش مچاله نمی شود.
 

Image

بالش بارداری یو شکل

بالش بارداری در بازار انواع مختلفی دارد که شامل بالش های بارداری یو شکل، آی شکل، سی شکل و مکعبی و مثلثی شکل می باشد. که بهترین فرم شکلی آن یو شکل است. زیرا که در این نوع تمام قسمت های بدن مادر از جمله گردن، کمر، زانوها و دو طرف پهلو را در برمی گیرد و با کاهش درد در ناحیه کمر و ستون فقرات که ناشی از وزن شکم مادر است احساس آرامش و راحتی را برای مادر به همراه دارد. مادران باردار در این دوران طاق باز و به روی کمر نمی توانند بخوابند زیرا سبب خفگی جنین در شکم مادر می گردد. پس باین بالش ها گزینه مناسبی برای مادران باردار است تا خواب راحت و آسوده تری را در این دوران سخت تجربه کنند.

اشکال دیگر این بالش نسبت به یو شکل آن هرکدام نقطه ضعفی دارند. برای مثال آی شکل آن که از قیمت ارزان تری نسبت به دیگر اشکال آن بهره مند است. تنها می توان با قلاب کردن پاها بر روی آن در بغل فشرد و هیچ پوشش دیگری نسبت به سایر اعصای بدن ندارد. و شکل سی این بالش گردن را در بر نمی گیرد و تنها شکم و کمر را تحت پوشش قرار می دهد. و اشکال مکعب و مثلثی آن تا حدودی به بالش های طبی مسافرتی شباهت دارد که قابل حمل تر هستند. این نوع بالش که سبب اصلاح فرم و استایل بدن می شود با در آغوش گرفتن می توان از تغییر فرم شانه ها پیشگیری کرد و خستگی شانه ها را هم تا حدودی می کاهد.

بالش بارداری هوشمند

بالش های بارداری هوشمند، ساخت شرکتی است که در زمینه تولید بالش های طبی هستند. بالش بارداری هوشمند از الیافی ساخته شده که با قرار گرفتن وزن بدن روی آن الیاف مچاله نمی شود. بلکه وزن بدن را در تمامی قسمت های بالش به صورت مساوی پخش می کند و فرم بدن را می گیرد و باعث رفع خستگی و گرفتگی عضلات بدن می شود و بالش های بارداری هوشمند با طراحی خاصی که دارد از عرق کردن و خیس شدن بالش جلوگیری می کند و کاملا ضد بو و ضد حساسیت می باشد. و با در آغوش گرفتن این بالش در هنگام خواب از خمیده شدن شانه ها و تغییر استایل آن جلوگیری می کند و از خستگی ناشی از گردن و شانه می کاهد. این بالش هوشمند که خاصیت درمانی دارد به مرور زمان سبب اصلاح فرم و استایل بدن نیز می شود.

 

نحوه عملکرد بالش بارداری

بالش بارداری با کاهش درد دوران بارداری که ناشی از فشار وزن این دوران به گردن، ستون فقرات، کمر و شکم است سبب اصلاح فرم بدن می شود و با تنظیم دمای بدن که با جریان هوا در اطراف بالش ایجاد می شود مانع ازتعریق و خیس شدن بالش می گردد. با قرار گرفتن گردن مادران باردار بر روی بالش بارداری چون سر را در ارتفاع ثابتی نگه می دارد. سبب کاهش سوزش معده یا رفلاکس می شود. و جایگزین خوبی برای روش قدیمی استفاده از چندین بالش در اطراف مادر باردار است. این بالش نه تنها در دوران بارداری بلکه در دوران شیردهی هم برای مادر قابل استفاده است که در استایل درست به نوزاد شیردهد و از خفه شدن نوزاد در هنگام شیر دادن جلوگیری شود. و برای افراد مسن و کسانی که به گودی کمر و کمر درد دچار هستند و برای خواب راحت دائم به چندین بالش متوسل می شوند نیز این بالش گزینه بسیار مناسبی است تا خواب راحت و به دور از درد را تجربه کنند. این بالش ها در عین سبک بودن قابلیت تحمل وزن بالا را داشته به گونه ای که پاره نمی شوند و فرم خود را پس از مدتی از دست نمی دهند.
 

Image

 

ویژگی های  بالش بارداری

از ویژگی بالش بارداری می توان به این موضوع اشاره کرد که جایگزین بسیار خوبی در مقابل قرص و مکمل های ناشی از بی خوابی دوران بارداری است که با کاهش درد ناشی از این دوران خواب را آسوده کرده است و نه تنها در دوران بارداری که پس از آن در دوران شیردهی نیز می توان از آن، جهت استایل مناسب شیردهی استفاده کرد و یا حتی برای افراد مسن  یا کسانی که نمی توانند به دلیل گودی یا آسیب به کمر به صورت طاق باز بخوابند پس با استفاده از بالش های بارداری خوابی راحت و آسوده را تجربه کنند. این بالش ها بسیار نرم و سبک و انعطاف پذیر بوده و از الیاف نانو تکنولوژی ساخته شده که ضد بو و حساسیت است. و دارای روکش قابل تعویض جهت شست و شو می باشد. و شکل یو آن بهترین نوع این بالش است زیرا با در برگرفتن تمام قسمت های بدن برای شما خوابی راحت و آسوده را به ارمغان می آورد.و حتی می توان از این بالش برای خواب نوزادان استفاده کرد البته شکل یو آن مناسب ترین گزینه برای نوزادان است زیرا با حفاظت کامل از غلت خوردن و تکان خوردن بیش از حد نوزادان در هنگام خواب جلوگیری می نماید.

قیمت بالش بارداری

قیمت بالش بارداری باتوجه به اندازه و کیفیت مواد ساخته شده آن متغییر است. هرچه بالش ها در سایز بزرگتری باشند. به گونه ای که تمام قسمت های بدن مادر را تحت پوشش قرار دهد و از جنس و کیفیت بهتر و راحت تر برخوردار باشند قیمت بالاتری دارند و هر چقدر که سایز این محصول کوچکتر باشد یعنی در اندازه قابل حمل برای نشستن در ماشین یا مسافرت رفتن باشد از قیمت کمتری برخوردار است. اما کیفیت محصول از قیمت آن مهم تر است یعنی بالش های بارداری باید به گونه ای باشند که در کنار قیمت مناسبش کیفیت خود را حفظ کرده و از آن تنزل نکنند.در مقابل اشکال مختلفی که این نوع بالش دارد شکل آی گونه آن ارزان تر است زیرا تنها با قلاب کردن پا می توان به صورت پهلو با این بالش خوابید و پوشش دهی کافی نسبت به بقیه اعضای بدن را که درگیر درد ناشی از کمر می باشد را ندارد. اما شکل یو گونه این نوع بالش به دلیل بزرگ تر بودن و پوشش دهی کافی که دارد و تمام قسمت های درگیر درد را تحت پوشش قرار می دهد از جمله گردن، کمر، ستون فقرات از قیمت بالاتری نسبت به دیگر اشکال برخوردار است.
 

خرید بالش بارداری

بالش بارداری را می توان این روزها به دو صورت آنلاین یا حضوری تهیه کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فروشگاه ها به دلیل قرنطینه و رعایت پروتکل های بهداشتی بهتر است به صورت آنلاین خرید کرد تا مادران باردار و یا افرادی که خواهان خرید بالش های بارداری هستند بدون درگیری با این شرایط به راحتی از فروشگاه های معتبر اینترنتی خریداری کنند.و حتما در هنگام خرید آن به کیفیت محصول بیش از قیمت آن توجه کنند زیرا وسایل طبی با کیفیتشان سنجیده می شوند. نه قیمت! این محصول نه تنها برای مادران باردار بلکه برای افرادی که درگیر دردهای ناشی از کمر و ستون فقرات هستند نیز بسیار مناسب است. همچنین مادران در دوران شیردهی نیز می توانند این محصول را استفاده کنند.


از آن جایی که در دوران بارداری مادران باردار با مشکل کم خوابی و استراحت نا کافی مواجه هستند. بالش بارداری وسیله ای طبی در جهت بهبود خواب و استراحت مادرانی است که نمی توانند به دلیل برآمدگی شکم و اضافه وزن به هر طرفی بخوابند، ساخته شده است. این وسیله نه تنها برای مادران در دوران بارداری، بلکه برای دوران شیردهی یا به عنوان محافظ کودک و یا برای افراد مسن که دچار کمردرد و مشکلات ناشی از آن هستند هم کاملا مناسب است که با توجه به اندازه آن در قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارد. جنس سبک و انعطاف پذیر این محصول خواب راحتی را برای کسانی که از درد و رنج گودی کمر و عوارض آن به ستوه آمده اند رغم می زند. قرار دادن نوزادان در هنگام خواب بر روی این بالش ها همانند نگه دارنده ای از غلت زدن و تکان خوردنشان جلوگیری می کند. خاصیت نانویی این بالش ها سبب شده ضد بو و ضد  حساسیت باشند و نوزادان به راحتی بر روی این بالش ها خواب آرامی را تجربه کنند.
 

6117 رتبه بندی این مطلب:
2.4

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان پدیدار، پلاک 30 واحد 11

info{at}vernatn.com